Waluta Rumunii - lej rumuński

Handel internetowy w Rumunii

Handel internetowy ciągle jest obszarem biznesowym, w którym odnotowuje się niesłabnące zainteresowanie klientów oferowanymi produktami przez sklepy prowadzące sprzedaż produktów on-line. Obywatele wielu krajów Europy i świata widzą w takiej formie dokonywania zakupów dużo korzyści. Jednym z tych państw jest także Rumunia. Jej dynamiczny rozwój w wielu dziedzinach gospodarki sprawia, że również rynek e-commerce w Rumunii ma w sobie wiele potencjału i jest coraz lepiej zorganizowany. Sklepy internetowe, które chcą rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż wysyłkową na terytorium tego kraju, mogą więc pozostać w przekonaniu,  że będzie to bardzo opłacalne przedsięwzięcie. W takim przypadku należy poszukać ofert firm kurierskich, które dostarczają przesyłki do Rumunii, koniecznie z obsługą zwrotów. Prognozy rozwojowe e-commerce Rumunia ma stale bardzo dobre, co powinno zachęcić wiele firm do otwarcia się na tamtejszy rynek sprzedaży.

Na temat e-commerce w Rumunii w liczbach szerzej piszą także tutaj.

Centrum biznesowe w Timisoarze
Centrum biznesowe w Timisoarze

Zatem wiemy już, że pomysł na rozszerzenie rynku zbytu sklepów internetowych do obsługi zapotrzebowania na ich produkty klientów z Rumunii jest korzystny. Kolejnym krokiem powinno być wynajęcie hali magazynowej w tamtym kraju. Takie rozwiązanie pozwoli na przechowywanie towaru i szybsze dostarczenie go do nabywcy. Z wynajmem wiążą się oczywiście dodatkowe koszty, ale z perspektywy czasu są one niwelowane przez osiągane ze sprzedaży przychody. Trzeba również wiedzieć, że taki magazyn musi mieć zapewnioną bieżącą obsługę i administrację. Z pewnością będzie się to wiązało z potrzebą zatrudnienia nowych pracowników. Widać więc, że jest to projekt na większą skalę, którego rezultaty mogą nawet przewyższyć oczekiwania inwestora. Bowiem z rynku e-commerce Rumunia już w 2016 roku osiągnęła obrót w wysokości 1,8 biliona euro.

Szukając firmy kurierskiej warto zwrócić uwagę, czy oferuje ona obsługę wysyłki przesyłek za pobraniem z rozliczeniem w lejach rumuńskich. Jest to bowiem opcja najwygodniejsza dla klienta. Oczywiście wysyłka takiej paczki wiąże się z większymi dla niego kosztami, jednak zapewnia mu także bezpieczeństwo i pewność, że dostanie produkt do ręki a jego pieniądze nie zostaną mu skradzione. Trzeba mieć to na uwadze, gdyż w sieci działa wielu oszustów, których przestępcza działalność w negatywny sposób odbija się na zaufaniu klientów do sprzedawców internetowych. Oczywiście ofertę skierowaną na rynek e-commerce Rumunii trzeba przetłumaczyć na tamtejszy język a rozliczenie transakcji za pobraniem, w walucie krajowej z pewnością zwiększy liczbę klientów. Jest to naprawdę ważne, gdyż formę płatności za pobraniem wybiera aż 90 procent klientów z Rumunii. W celu przekazania należnej sprzedawcy kwoty wystarczy rachunek w PLN. Środki zostaną przelane na konto zgodnie z aktualnym kursem Narodowego Banku Polskiego.

E-commerce w Rumunii to rynek wart uwagi. Zatem opłacalne będzie zastanowienie się nad rozwojem sklepu internetowego, polegającym na rozszerzeniu jego działalności w tymże kraju. Trzeba tutaj pamiętać o prawidłowym wdrożeniu firmy na rynek rumuński. Z pomocą mogą przyjść doświadczone osoby zajmujące się tym zawodowo, prowadzące działalność gospodarczą dotyczącą rozwoju polskich sklepów internetowych na obszarze Rumunii. Zapewniają one tłumaczenie strony, przesyłki kurierskie, wynajem i obsługę magazynów z adresem w Rumunii. To najszybszy i najskuteczniejszy sposób wejścia na rynek zagraniczny w branży e-commerce. Nie można także zapomnieć o obsłudze nowego sklepu internetowego i marketingu, bez którego powodzenie takiego przedsięwzięcia nie będzie możliwe do zrealizowania.

Przewiń do góry