Trasa w Transylwanii

Przesyłki kurierskie z Polski do Rumunii

Rumunia to kraj, który w 1 stycznia 2007 roku wszedł w skład członkowski Unii Europejskiej. Przed tym okresem, wysyłanie przesyłek kurierskich do tego kraju było nie lada wyzwaniem. Ze względu na zamknięte jeszcze wtedy granice oraz brak ofert międzynarodowych firm transportowych, takie przedsięwzięcie było bardzo kosztowne (koszt przesyłki przekraczał kwotę 300 złotych). Czas dostarczenia takiej paczki również był bardzo długi (około 1 miesiąc). Nie było też 100 procentowej pewności, że owa paczka dotrze na miejsce bezpiecznie i w całości.

Od momentu wstąpienia Rumunii do Unii Europejskiej, sytuacja zmieniła się diametralnie. Możliwości dostawy paczek za pośrednictwem kuriera znacznie rozszerzyły się. Skrócono okres oczekiwania na dostarczenie paczki oraz kosz takiej inwestycji uległ również zmniejszeniu. Uatrakcyjnienie rynku kurierskiego do Rumunii jest również ściśle związane z coraz większym ruchem handlowym między naszymi krajami. Polska jest piątym w kolejności partnerem handlowym Rumunii. Przepływ produktów pomiędzy nami rośnie z roku na rok w błyskawicznym tempie. Wzrost przepływu przesyłek jest widoczny w każdym obszarze, zarówno współpracy centralnej, biznesowej, jak i również w obszarze przesyłek osób prywatnych. Jako cel podróży naszych paczek, najczęściej wybierana jest stolica Rumunii – Bukareszt. Jednak obecne możliwości firm kurierskich sprawiają, iż paczka zostanie dostarczona w każde miejsce na terenie tego pięknego kraju.

Obecnie na rynku kurierskim, działa szereg firm, które mają w swojej ofercie bezpośredni transport paczki do wybranego miejsca w Rumunii. Wiele firm kurierskich oferuje swoje usługi na całym świecie, między innymi w kraju Hrabiego Draculi bez względu na gabaryt paczki. Możemy za pośrednictwem owych kurierów, wysłać zarówno kopertę, zwykłą paczkę, jak i paletę produktów. Od wielkości naszej przesyłki zależeć będzie w głównej mierze cena wykonania przewozu. Wszystkie firmy kurierskie proponują zamówienie przewozu paczki za pośrednictwem swoich stron internetowych. Wystarczy, by nadawca podał kilka podstawowych informacji takich jak dane nadawcy, dane odbiorcy, gabaryt przewożonej paczki. Te informacje pozwolą, by w precyzyjny sposób wycenić wartość takiej usługi. Dzięki temu od początku wiadomo jest, jaka będzie całkowita kwota transportu naszej przesyłki.

W obecnym momencie cena transportu zwykłej koperty z dokumentami kosztuje około 55 PLN. Cena paczki ściśle zależy od jej wagi. Przykładowo nadanie paczki o wadze około 10 kg kosztuje 99 PLN, o wadze około 30 kg około 130 PLN a paczki o wadze 70 kg wycenia się na około 200 PLN. Jak widać ceny nie są wygórowane a zawsze za niewielką opłatą jesteśmy w stanie dokupić sobie ubezpieczenie, dzięki któremu mamy pewność dostawy paczki w nienaruszonym stanie. Ceny przesyłek zmieniają się dynamicznie, ale mamy pewność, iż na stronie internetowej zawsze będziemy mieli aktualne informacje o cenach przesyłek. Zdecydowanie najniższe ceny oferują tutaj dla B2B CzechLogistic.pl oraz detalicznie ExportPaczka.pl!

Większość firm transportowych swoje usługi realizuje za pośrednictwem międzynarodowych korporacji transportowych takich jak UPS, GLS, FedEx czy DPD. Wszystkie te firmy transportują paczki do Rumunii a renoma tych firm gwarantuje bezpieczeństwo i szybkość przewozu. Obecnie firmy prześcigają się w proponowaniu coraz to szybszych dostaw przesyłek z Polski do Rumunii. W 2020 roku firma UPS planuję optymalizacje czasu dostaw paczek kurierskich do Rumuni w czasie 2 dni. Dzięki tej rewolucji, wysyłając w poniedziałek paczkę, adresat mieszkający w Rumuni odbierze ją już w środę. Oferty firm dostawczych będę jeszcze bardziej uatrakcyjniać swoją ofertę ze względu na fakt, iż one też zauważają rosnące tempo wymiany handlowej pomiędzy dwoma krajami. 

Obecnie najatrakcyjniejsze oferty pośrednictwa w transporcie kurierskim paczek mają:

  1. CzechLogistic.pl – kompleksowa obsługa Twoich paczek z Polski do Rumunii. Oferta jest najtańsza i jako jedyna posiada pełną obsługę zwrotów oraz pobrań w lokalnej walucie rumuńskiej (lejach). Zwrot na konto nadawcy odbywa się przelewem w rumuńskich lejach lub polskich złotych. CzechLogistic to usługa dedykowana firmom wysyłającym cyklicznie więcej przesyłek.
  2. Exportpaczka.pl – to najlepsza usługa z wysyłką paczek do Rumunii dla klientów detalicznych wysyłających paczkę jednorazowo. Podpobnie jak CzechLogistic.pl posiada możliwość wyboru opcji „za pobraniem” w lejach rumuńskich.
  3. KurJerzy.pl – usługa dedykowana paczkom jednorazowym. Nie posiada opcji pobrania.
  4. epaka.pl – alternatywa dla wyżej przedstawionych, jednak wyraźnie droższa.
  5. pogotowiepaczkowe.pl – j/w
  6. superpks.pl – j/w
Przewiń do góry