Ciężarówka do Rumunii

Rozszerz działalność swojego sklepu, dzięki paczkom do Rumunii

W przeciągu kilkunastu ostatnich lat handel międzynarodowy stał się prostszy niż kiedykolwiek wcześniej. Główny wpływ na to miał i wciąż ma oczywiście internet, dzięki któremu możemy w dowolnym momencie zamówić produkty z całego świata. Pomagają w tym również międzynarodowe firmy dostawcze, które różnymi sposobami mogą w jak najkrótszym okresie przetransportować z jednego miejsca na drugie. Dla polskich przedsiębiorców bardzo atrakcyjnym kierunkiem może być Rumunia. Sprzedaż w nowym miejscu daje dostęp do dużej ilości nowych, potencjalnych klientów.

Rozszerzenie działalności na Rumunię – dlaczego warto?

W oczach wielu osób Rumunia do dziś wydaje się krajem nieco zacofanym ekonomicznie. Nic nie może być jednak dalsze od prawdy, ponieważ czasy, kiedy takie stwierdzenia były aktualne, dawno minęły. Obecnie Rumunia należy do najszybciej rozwijających się członków Unii Europejskiej.

Rozszerzenie Unii Europejskiej w 2007 roku
Akces Rumunii do Unii Europejskiej nastąpił w roku 2007
źródło: wikipedia.org

Zresztą samo wstąpienie do Unii w 2007 roku można uznać za jedno z kluczowych wydarzeń dla ekonomii państwa. Dodatkową zachętą dla przedsiębiorców jest fakt, że pomimo dużego zapotrzebowania na różne towary (około 20 milionów potencjalnych konsumentów + duża ilość osób z państw ościennych, które nie należą do UE), konkurencja jest stosunkowo niewielka w wielu branżach. Rumunia wyróżnia się także najniższymi podatkami dochodowymi w całej UE i stosunkowo prostym systemem podatkowym (znacznie prostszym niż w Polsce). Już samo wysyłanie produktów na teren Rumunii jest dobrym sposobem na rozszerzenie zakresu funkcjonowania firmy i skorzystanie z tego rynku. Dla wielu przedsiębiorców atrakcyjną opcją może być również przeniesienie części działalności na teren Rumunii, ponieważ obowiązują tam niskie opłaty urzędowe oraz istnieje dostęp do tańszej siły roboczej niż w naszym państwie.

Wysyłka paczek do Rumunii – co trzeba wiedzieć?

Rumunia to państwo znajdujące się w stosunkowo niewielkiej odległości od Polski, a jedynym oddzielającym nas państwem jest Ukraina. Wysyłki paczek do Rumunii przez większość firm transportowych zajmują zazwyczaj od 3 do 5 dni. Wyjątkiem jest firma CzechLogistic, która oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjną ofertę oraz dostawę w 48 godzin, co sprawia, że klienci znajdujący się kilkaset kilometrów od głównej siedziby lub magazynu firmy, nie zorientują się nawet, że paczka do Rumunii dociera do nich z zagranicy. Rumunia jest również jednym z niewielu państw (m.in. obok Malary i Egiptu), która nie posiada oficjalnej, rygorystycznej listy produktów wykluczonych z obrotu. Jedyne problemy mogą dotyczyć pojemników aerozolowych i pojemników metalowych zamykanych hermetycznie. Więcej informacji o dokładnych regulacjach można otrzymać podczas konsultacji z przedstawicielami firmy CzechLogistic.

CzechLogistic – ekspresowe przesyłki do Rumunii

Wysyłaj paczki kurierskie do Rumunii

Każdemu przedsiębiorcy i klientowi zależy, aby paczka do Rumunii dotarła pod wskazany adres, jak najszybciej. Firma CzechLogistic oferuje błyskawiczny transport przesyłek do wielu krajów, w tym Rumunii. Ważnymi zaletami jest m.in. możliwość opłaty za pobranie paczki w walucie polskiej lub rumuńskiej (leje). Usługi CzechLogistic znacznie wykraczają poza obszar działania firm transportowych, ponieważ firma oferuje również obsługę zwrotów, wdrażanie integracji API oraz wsparciem i poradami marketingowymi, które są na wagę złota przy wchodzeniu na nowy rynek.

Przewiń do góry